Najlepsze kanały na YouTube – rozwój osobisty

youtube - rozwój osobisty

Kiedy 12 lat temu w moim domu pojawiła się Neostrada Youtube był dla mnie miejscem do słuchania muzyki. I choć teraz trudno mi w to uwierzyć, dopiero gdy miałam 17 lat w sylwestrową noc mój przyjaciel pokazał mi ten filmik (to intro wygląda bardziej na rok 89 niż 2009 ;D). I tak wkręciłam się w kanały beauty and fashion, a potem już jakoś poszło. W tej chwili subskrybuję ponad setkę kanałów, ale nie oglądam wszystkiego. Jeśli mam fazę na jakąś tematykę, a na jakimś kanale akurat nie jest poruszana, to nie oglądam tego kanały miesiącami, choćbym totalnie uwielbiała twórcę.

Dziś dzielę się z Wami moją listą kanałów, które poruszają (przede wszystkim lub między innymi) tematykę rozwoju osobistego.

Youtube – rozwój osobisty

Lavendaire

Aileen jest dla mnie ikoną self-developmentu na YT. Dzieli się swoimi przemyśleniami na temat przeczytanych książek i zachęca praktycznych ćwiczeń np. pisania morning pages czy tworzenia vision board. Ostatnio wypuściła darmową serię Dream Life Series – obejrzałam wszystko, ale ćwiczeń jeszcze nie udało mi się zrobić.

youtube rozwój osobisty lavendaire

muchelleb

Kanał bardzo podobny do Lavendaire. Tyle że z australijskim akcentem i bardziej skąpymi outfitami 🙂

youtube rozwój osobisty muchelle b

Melissa Alexandria

Znów kanał podobny do Lavendaire i muchelleb. Więc jeśli któraś z nich Ci nie pasuje, może chętnie pooglądasz inną?

youtube rozwój osobisty melissa alexandria

Dominik Juszczyk

Dominik jest dla mnie przede wszystkim podcasterem, ale wrzuca także krótkie filmiki na YT. Ogólnie w tej chwili, latem 2018, jest w czołówce moich ulubionych twórców internetowych.

youtube rozwój osobisty dominik juszczyk

Amy Landino

Odkryłam jej kanał niedawno właśnie dzięki treściom związanym z rozwojem osobistym – Amy zmieniła nieco profil kanału i, jak widać, wyszło jej to na plus. Wcześniej robiła chyba typowe vlogi, nawet książkę napisała o vlogowaniu, ale jak przejrzałam jej starsze filmiki, to nijak by mnie nie przekonały do subskrybowania.

youtube rozwój osobisty amy landino

Sarah Nourse

Jakiś czas temu był to mój totalnie ulubiony kanał, ale ostatnio mniej się na nim działo. Byłam z Sarah i Matthiasem od kiedy kanał miał ok. 2500 subskrybntów i śledziłam ich wyprowadzkę z USA do Szwajcarii, potem pobyt w Berlinie, wyjazd do USA i… teraz znów są w Europie. Uwielbiam tę parę za to, że korzystają z tego, co przynosi im życie. Nie przywiązują się do miejsc, ale jadą tam, gdzie widzą szansę na najlepsze wykorzystanie swoich możliwości.

youtube rozwój osobisty sarah nourse

Design Your Life

Alinę zobaczyłam po raz pierwszy właśnie na YT, a nie na blogu. Jestem jej wierną fanką od lat, zazdroszczę jej bardzo wykształcenia w dziedzinie projektowania wnętrz i podziwiam za to, że podobnie jak Sarah Nourse odważnie zmieniła zdanie i porzuciła wnętrza na rzecz innych projektów.

youtube rozwój osobisty design your life

 

Pick Up Limes

Sadia w rekordowym tempie uzbierała mnóstwo subskrypcji. Nic dziwnego – jej filmy od początku były doskonałej jakości. Kanał poświęcony jest zdrowemu odżywianiu w wersji wegańskiej, minimalizmowi, ale tematy rozwojowe, które porusza Sadia trafiają we mnie bardzo mocno dzięki temu, że towarzyszą im piękne ujęcia.

youtube rozwój osobisty pick up limes

Break the Twitch

Drugi facet w tym zestawieniu. Właśnie zaczął nagrywać swój podcast.

youtube rozwój osobisty break the twitch

Jeśli uważasz, że pominęłam jakiś świetny kanał, daj znać w komentarzu!

 

Do niektórych kanałów linkuję także w swoim ebooku o pisaniu rozwojowym – możesz go pobrać TUTAJ.

ebook pisanie rozwojowe dziennik wzrostu